افزایش پهنای باند پرسرعت اینترنت درشهرستان بیجار

محمد باشوکی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بدون اشاره به تعداد مشترکان اینترنت پرسرعت در شهرستان اظهار کرد: هم اکنون پهنای باند اینترنت پرسرعت در این مناطق به ۲۶/۰۷ رسیده است.
به گفته وی، شبکه مخابرات شهرهای حسن آباد یاسوکند و توپ آعاج به علت گستردگی منطقه، فاصله زیاد با مرکز شهرستان و جمعیت زیاد آن بطور مستمر تقویت می شود.
وی با اشاره به راه اندازی و بهره برداری از سیستم ۳G از سه ماه قبل در این مناطق افزود: شبکه ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از شاخصه های اصلی توسعه جامعه است و تمامی فعالیت های اجتماعی، اقتصادی، تجارت، آموزشی، سیاسی بر بستر تکنولوژی مخابرات وابستگی زیادی دارد لذا باید بر مبنای توسعه همه جانبه حرکت کرد.
باشوکی از توسعه شبکه همراه در سطح بیجار بخصوص مناطق شرقی این شهرستان خبر داد و تاکید کرد: کار نصب تجهیزات و سیستم ۴G اینترنت پرسرعت نسل چهار برای سایت های bts شهرهای یاسوکند و توپ آعاج به پایان رسید و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
به گفته وی، با راه اندازی سیستم جدید علاوه بر ساکنان شهرهای حسن آباد و توپ آغاج، برخی از اهالی روستاهای همجوار این شهرها نیز می توانند از این مزیت بهره مند شوند.
رئیس مخابرات بیجار به تردد بالای مسافر جاده مواصلاتی بیجار – زنجان و لزوم تقویت شبکه خدمات رسانی تلفن همراه و اینترنت در طول این مسیر گفت: این مسیر در حال ۲ بانده شدن است و همین امر موجب افزایش حجم ترافیک و تردد مسافر شده است.
وی اضافه کرد: برای افزایش پوشش شبکه همراه در این مسیر هشت سایت bts نصب شده که پنج سایت آن سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت و سه سایت دیگر در سال جاری نصب و راه اندازی می شود.
شهرستان بیجار با پنج شهر، ۱۸۰ روستای دارای سکنه و حدود ۹۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان کردستان واقع شده است.
خبرنگار: سید باقر سبحانی ** انتشار: مجید سلیمانی
۷۳۵۰/۹۱۰۲

انتهای پیام /*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *