بیانیه اتحادیه عرب علیه حزب الله لبنان اعتبار بین المللی ندارد

به گزارش ایرنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز سه شنبه در جمع اقشار مختلف بسیجیان شهرستان اراک در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، افزود: نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب در قاهره به درخواست عربستان سعودی برگزار شده و هیچ یک از اتهاماتی که به ایران زده اند واقعیت ندارد.
وی ادامه داد: عربستان سعودی با دلار های نفتی خود تلاش می کند در منطقه حکمرانی کند اما، جمهوری اسلامی ایران با اقتدار روز افزون در مقابل آن ها و هر کشوری که بخواهد به منافع ملی ایران اسلامی تجاوز کند، ایستاده است.
امام جمعه اراک بیان کرد: ملت ایران باید بداند تنها با انسجام، وحدت و یکپارچگی ملی و همچنین آمادگی همه جانبه نظامی می توان در مقابل توطئه های دشمنان ایستادگی کرد.
وی گفت: بسیجیان سلحشور در نقاط مختلف کشور باید همواره در راستای آمادگی رزمی و دفاعی خود تلاش کنند تا در صورت لزوم بتوانند به ندای رهبری لبیک گفته و با اقتدار هر چه تمامتر در مقابل دشمنان ایستادگی کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نقش بسیج را در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر دانست و گفت: تقویت روحیه بسیجی راهگشای بسیاری از مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و با توجه به ظرفیت میلیونی بسیج موج همگرایی برای سازندگی و اجرای اقتصاد مقاومتی باید در بسیج تقویت شود.
وی افزود: شماری از واحدهای صنعتی استان مرکزی که در سال های گذشته به بخش خصوصی واگذار شده در شرایط نامناسب اقتصادی به سر می برند.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: مدیران صنایع باید بدانند که احیای صنایع با روحیه بسیجی و همت و تلاش مضاعف محقق می شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: شجره طیبه بسیج در مقابله با چالش های اجتماعی از قبیل فضای مجازی نقش مهمی دارد چرا که از ظرفیت فرهنگ سازی و تولید محتوا در فضای مجازی برخوردار است.
وی افزود: بسیج به عنوان یکی از بزرگترین نهادهای مردمی کشور از ظرفیت های فراوانی برای حضور در عرصه‌های مختلف برخوردار است، چرا که نه تنها تمام جغرافیای کشور را در نقاط شهری و روستایی تحت پوشش قرار داده، بلکه از تنوع ماموریت و تعدد و گستردگی فراوان رده‌های وابسته در اقشار و صفوف مختلف و در بخش های گوناگون نیز برخوردار است.
امام جمعه اراک، آزادسازی بوکمال در سوریه را یک پیروزی ارزشمند برای جهان اسلام دانست و گفت: با آزاد سازی این منطقه داعش دیگر هیچ قرارگاه مشخصی ندارد و به زودی جهان اسلام از وجود تکفیری ها پاک می شود.
وی بیان کرد: سوریه و لبنان خاکریز نخست و عراق خاکریز دوم جمهوری اسلامی ایران در مقابله با داعش و تکفیری ها بود و در صورت سقوط سوریه دشمن یک خاکریز به ما نزدیک تر می شد بنابراین حضور رزمندگان در سوریه و عراق سیاست مهمی بود که جنگ به داخل مرزهای ایران کشیده نشود.
فرمانده سپاه ناحیه اراک نیز در این نشست گفت: در ۶ ماه نخست امسال بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی به متقاضیان پرداخت شد که در نهایت اشتغالزایی ۵۰ نفر را به دنبال داشت.
پاسدار محمدرضا رضایی افزود: بهره برداری از ۱۵ خانه محروم در روستاهای گوار و قانیاروق، ویزیت رایگان در مساجد نقاط مختلف شهری و روستایی اراک، همایش ائمه جماعات، هیات امناء و فرماندهان پایگاه های بسیج این شهرستان، گلباران قبور مطهر شهدا و برگزاری میقات صالحان در مصلی بیت المقدس اراک از دیگر برنامه های سپاه ناحیه اراک در هفته گرامیداشت بسیج است.
وی ادامه داد: برگزاری همایش فعالان اقتصاد مقاومتی، برگزاری مسابقات ورزشی، مقاله نویسی، کوهپیمایی، عکاسی و کتابخوانی همراه با ارائه جوایز نفیس، نشست مادران پرچمداران جنگ نرم با موضوع فضای مجازی، برگزاری صبحگاه های دانش آموزی، بهره برداری از یک باب سالن پینت بال، دیدار با خانواده های معظم شهدا و برپایی کلینیک سیار دامپزشکی روستایی در نقاط مختلف روستایی شهرستان و برپایی نشست های بصیرتی از دیگر برنامه های سپاه ناحیه اراک در هفته گرامیداشت بسیبج است.
۲۹ آبان تا پنجم آذر با عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.
نیروی بسیج پنجم آذرماه سال ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شد.
۳۰۱۷/ ۶۰۱۳/خبرنگار: مصطفی مجللی***انتشاردهنده: مژگان حیدری

انتهای پیام /*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *