سی ان ان: رهبران روسیه و سوریه بریافتن راه حل صلح آمیز در سوریه تاکید ورزیدند

به گزارش روزسه شنبه ایرنا، سی ان ان با پخش مکرر این دیدار دربخش خبری امروزخود گزارش داد: در این دیدار که در سوچی انجام شد، پوتین از تلاش بشار اسد در جنگ علیه داعش قدر دانی کرد.
این شبکه تلویزیونی افزود: رهبران هردو کشور درمورد اینکه عملیات نظامی در این کشور علیه تروریست ها روبه پایان است توافق داشتند؛ ارتش روسیه در جنگ علیه داعش و شورشیان ضد دولت بشار اسد دخیل بود.
سی ان ان درادامه گزارش داد: هر دو بر یافتن راه حل صلح آمیز سیاسی برای بحران سوریه تاکید ورزیدند.
این رسانه تصویری آمریکا همچنین افزود: پوتین دراین دیدار تاکید کرد که اکنون اولویت رفتن به سوی یک راه حل سیاسی صلح آمیز در سوریه است.
به گزارش ایرنا از مسکو؛ ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در دیدار با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در شهر سوچی روسیه، پیروزی بر تروریست های بین المللی را به وی تبریک گفت وطرفین درباره روند حل و فصل سیاسی و دراز مدت اوضاع سوریه با یکدیگر مذاکره کردند.
دفترمطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد، رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه در ابتدای این دیدار سران و مقام های ارشد وزارت دفاع وستاد کل نیروهای مسلح روسیه را به بشار اسد معرفی کردو گفت: تبریک می گویم که مردم سوریه از آزمون بسیار سختی عبور کرده و به تدریج به قلع و قمع کامل نهایی و گریزناپذیر تروریست ها نزدیک می شوند.
درهمین حال اجلاس سران کشورهای روسیه، ایران و ترکیه درباره سوریه فردا چهارشنبه در شهر سوچی روسیه برگزار می شود و حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت پوتین در این اجلاس شرکت می کند.
اروپام **۱۳۰۲**۱۵۹۰
مترجم شنیداری : بهروز وفاداری – انتشاردهنده: محمد حسن دوستارگان

انتهای پیام /*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *