۹ مدرسه شهرستان قروه با مشارکت بسیج مرمت و بازسازی شد

به گزارش ایرنا، سرهنگ سعید شعبانی روز سه شنبه در حاشیه بهره برداری از مدرسه بازسازی و مرمت شده روستای میهم سفلی اظهار کرد: بسیج سازندگی سپاه قروه با هدف محرومیت زدایی مدارس روستاهای سرقل، مالوجه، قاملو، کنگره، ویهج، میهم سفلی، آقبلاغ، سنگین آباد و شهر دلبران را با ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار مرمت و بازسازی کرده است.
به گفته وی، مدرسه روستای میهم سفلی با مشارکت بسیج سازندگی و صرف ۱۶۰ میلیون ریال، آموزش و پرورش ۱۷۰ میلیون ریال و همچنین برای حصار کشی مدرسه قاملو ۱۲۰ میلیون ریال از محل کمک های مردمی، ۱۲۰ میلیون ریال سهم سپاه و ۴۰ میلیون ریال اعتبار آموزش و پرورش بازسازی شده اند.
سرهنگ شعبانی افزود: در سال تحصیلی جدید بسیاری از روستاییان این شهرستان قدرت خرید لوازم التحریر برای فرزندان خود را نداشتند که سپاه و بسیج در سه مرحله ۸۵۵ بسته آموزشی و لوازم التحریر (هر بسته به ارزش یک میلیون ریال) تهیه و میان این خانواده ها توزیع کردند.
وی با اشاره به طرح های محرومیت زدایی و مردم یاری سپاه قروه تاکید کرد: ۷۰ طرح از سال ۹۳ تاکنون تکمیل و یا در دست اقدام است که از این تعداد، ۱۲ خانه عالم در روستاهای دور افتاده، ۱۴ مسجد، پنج غسالخانه روستایی و ۱۴ سرویس بهداشتی در روستاها احداث شده است.
وی با اشاره به افتتاح خانه عالم در روستای قاملو در هفته بسیج یادآور شد: این خانه عالم به مساحت ۹۰ متر مربع با ۳۲۰ میلیون ریال اعتبار ساخته شد که ۱۶۰ میلیون ریال از محل اعتبارات محرومیت زدایی بسیج سازندگی و ۱۶۰ میلیون ریال از محل کمک های مردمی بود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه گفت: از ۷۰ طرح محرومیت زدایی، ۱۲ خانه عالم با یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال از اعتبارات محرومیت زدایی در روستاهای دور افتاده شهرستان قروه ساخته شده است.
وی زیرسازی سه راه روستایی، احداث ۶ طرح آبرسانی، پل ارتباطی بین روستایی، مرمت حوزه علمیه، تکمیل چهار استاد سرا، و مرمت ۹ مدرسه در سطح شهر و روستاهای شهرستان قروه با ۱۱ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال اعتبار را از دیگر اقدامات سپاه شهرستان قروه اعلام کرد.
در مراسم بهره برداری از مدارس بازسازی شده روستایی شهرستان قروه فرماندار، مسئولان محلی و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.
خبرنگار: سارا صالحی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
۷۳۴۵/۹۱۰۲

انتهای پیام /*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *